امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سگویت چیست ؟
#1
سگویت (Segwit) چیست ؟

برای تایید شدن هر تراکنشی که در سیستم بیت کوین انجام می شود، ده دقیقه زمان لازم است. هر چه زمان تایید شدن تراکنش کاربر کمتر باشد، مطلوبتر است. در هر بلوک تراکنش به اندازه 1MB از تراکنش های مختلف قرار می گیرد. درصورتیکه در این 1MB تعداد بیشتری تراکنش قرار گیرد، در نتیجه در هر ده دقیقه تعداد بیشتری تراکنش تایید می شود و به همان نسبت سرعت عمل افزایش خواهد یافت. با توجه به این موضوع سگویت ( Segwit ) مطرح می شود.

هر تراکنش بیت کوینی شامل سه قسمت است: فرستنده، گیرنده و امضای دیجیتالی که تایید می کند فرستنده حق هزینه کردن بیت کوین ها را دارد. از امضا با عنوان “شاهد” یا “witness” نیز یاد می شود.

“شاهد جدا شده” یا “Segregated witness” که به طور مختصر segwit نامیده می شود، به نرم افزار تولید کننده تراکنش اجازه جدا کردن قسمت “شاهد” یا “witness” را از بقیه اطلاعات یک تراکش می دهد (این قسمت خارج از ساختار بلوک های مرسوم فعلی قرار می گیرد). segwit باعث کمتر شدن سایز هر تراکنش بیت کوینی و افزایش کارآیی هر بلوک تا 60% (و حتی بیشتر) می شود.

این روش دارای دو مزیت است :

  1. حذف انعطاف پذیری مضر یا حذف malleability: segwit به نرم افزارهای دریافت کننده تراکنش (اعم از نرم افزارهای قدیمی یا به روز شده) اجازه می دهد تا بدون رجوع به شاهد، بتوانند شناسه یا identifier (txid) را برای تراکنش های استفاده کننده از segwit محاسبه کنند.
  2. افزایش ظرفیت: خارج کردن شاهد از ساختار بلوک های مرسوم فعلی (اما همچنان وجود آن در داخل بلوک هایی با ساختار جدید) بدان معناست که بلوک های مدل جدید می توانند اطلاعات تراکنشی بیشتری نسبت به بلوک های فعلی نگهداری کنند، پس میتوان گفت در این حالت تعداد تراکنش هایی که می تواند در یک بلوک جای بگیرد و در نتیجه مورد تایید واقع شود افزایش می یابد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان