امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کیف پول مغزی یا Brain Wallet
#1
آدرس ها در کیف پول های بیت کوین هر یک به یک جفت کلید خصوصی و عمومی وصل هستند. برای اینکه بتوانید از آن آدرس بیت کوین خرج کنید، نیاز دارید تا به کلید خصوصی آن دسترسی داشته باشید. پشتیبان گیری الکترونیکی از فایل کیف پول اگر چه یک نسخه ی پشتیبان به شما میدهد ولی ممکن است بسته به روش نگهداری این فایل پشتیبان خطراتی را هم داشته باشد. مثلا ممکن است این پشتیبان روی یک USB Flash Drive نوشته شده باشد و آن درایو به هر شکلی به دست شخص دیگری برسد و با آن بتواند به فایل کیف پول دسترسی پیدا کند. در این صورت ممکن است بیت کوین های موجود در آن آدرس به آدرس دیگری منتقل شوند و دیگر دسترسی به آن نداشته باشید.

کیف پول مغزی یا فکری یا Brain Wallet روشی است که در آن شما یک پسورد را حفظ میکنید و کیف پول از روی آن پسورد برای شما یک جفت کلید (یا هسته در کیف پول های HD) میسازد. مزیت آن این است که دیگر نیازی به نوشتن پسورد ندارید و میتوانید آن را حفظ کنید و این همواره همراه شما خواهد بود و کسی هم نمیتواند آن را از شما بدزدد.

یکی از این کیف پول ها در این آدرس هست:
https://brainwallet.io

ولی این کیف پول ها مشکل بزرگی دارند. آن هم این است که انسان ها نمیتوانند پسورد خوبی انتخاب کنند. پسورد باید تصادفی باشد، به کاربر هیچ ربطی نداشته باشد، طولانی باشد، قابل حدس زدن نباشد، جای دیگری استفاده نشده باشد و ...

بیشتر آدم ها نمیتوانند چنین پسوردی را انتخاب کنند و آن را به خاطر بسپارند. برای همین همیشه پسوردی که انتخاب میشود خوب نیست و اگر کسی بخواهد میتواند آن را به دست بیاورد.

برای همین پیشنهاد میشود که از این کیف پول ها استفاده نکنید.

امروزه بیشتر کیف پول ها به شما Seed کیف پول را که معمولا ۱۲ کلمه هست نشان میدهند و از شما میخواهند که آن را روی یک کاغذ بنویسید و آن را در جایی امن نگه دارید. اگر چه دیگر همواره همراه شما نیست، ولی هم آن را فراموش نخواهید کرد و هم اینکه کسی نمیتواند آن را حدس بزند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان