امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیت کوین بخریم یا دستگاه ماینر؟
#1
یک سوال رایج بین علاقه مندان به سرمایه گذاری در بیت کوین این است که بیت کوین بخریم یا دستگاه ماینر؟ این مطلب مقایسه سرمایه گذاری بین این دو گزینه است.

کدام گزینه برای شما بهترین است؟

جواب به این سوال ممکن است برای هر شخصی متفاوت باشد ولی بر اساس تجربه می توان با دلایل زیر ادعا کرد که خرید بیت کوین سرمایه گذاری کم ریسک تر و سودآورتری نسبت به خرید دستگاه ماینر است.

۱- مکان و شرایط مناسب

دستگاه ماینر نیاز به مکان، برق و شرایط مناسب برای نگه داری دارد که هزینه اولیه و هزینه نگهداری برای استخراج اضافه خواهد کرد که عموما افراد در شروع فعالیت اسختراج بیت کوین ممکن است این هزینه ها را در نظر نگیرند.

۲- بر خلاف تصور عمومی، استخراج بیت کوین کار ساده و کم دردسری نیست

تصوری که معمولا افراد قبل از شروع به استخراج بیت کوین دارند به این صورت است که دستگاه را به برق می زنیم و به سادگی بیت کوین بدست خواهد آمد.

این سطحی نگری به موضوع است چرا که استخراج بیت کوین مانند هر صنعت دیگری پیچیدگی ها و دردسرهای مخصوص به خود را دارد. برای نگهداری و فعالیت دستگاه ها در حالت بهینه باید زمان زیادی اختصاص دهید و تجربه بالایی بدست آورید.

۴- استهلاک و خرابی دستگاه

دستگاه ماینر یک دستگاه الکترونیکی است و مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری احتمال خرابی و سوختن آن وجود دارد که باعث می شود ریسک و استرس سرمایه گذاری روی آن افزایش پیدا کند.

۵- شروع با سرمایه کم

برای خرید بیت کوین نیاز نیست حتما سرمایه بالایی داشته باشید. چرا که نباید حتما یک بیت کوین کامل بخرید، یکی از ویژگی های بیت کوین قابلیت تقسیم شدن به واحد های کوچکتر است بنابرین این شما می توانید با هر مبلغی (حتی ۱۰۰ هزار تومان) بیت کوین بخرید و هر زمانی که تصمیم گرفتید می توانید سرمایه گذاری خود را با خرید بیشتر بیت کوین، افزایش دهید.

ولی خرید دستگاه ماینر نیاز به سرمایه اولیه بسیار بالاتری دارد که این تازه جدای از هزینه مکان و دیگر هزینه های اولیه است.

جمع بندی

در انتها با توجه به دلایل گفته شده و سختی و ریسک بالای خرید دستگاه ماینر، خرید بیت کوین گزینه مناسب تری برای سرمایه گذاری است.

شما می توانید با خرید بیت کوین و نگه داری آن در یک کیف پول بیت کوین امن، بعد از بالا رفتن ارزش آن، بیت کوین را بفروشید و سود خوبی بدست آورید.

مطلب دلایل بالا رفتن قیمت بیت کوین و راهنمای خرید بیت کوین هم می تواند برای شما مفید باشد.


این نوشته به منظور راهنمایی و مشاوره در سرمایه گذاری و بازرگانی نیست و تنها بیانگر دیدگاه های نویسنده است. همیشه پیش از هر گونه سرمایه گذاری، خودتان به شکل مستقل تحقیق و نتیجه گیری کنید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان